FIXTURES

First X1 2020
League games
APRIL
Sunday 19 Lowerhouse away
Sunday 26 Rochdale at home
MAY
Sunday 3 Middleton at home
Saturday 9 Darwen away
Sunday 17 Clitheroe at home
Saturday 23 Colne away
Saturday 30 Ramsbottom at home
JUNE
Sunday 7 Crompton away
Saturday 13 Walsden at home
Saturday 20 Todmorden away
Sunday 28 Burnley at home
JULY
Saturday 4 Lowerhouse at home
Saturday 11 Rochdale away
Saturday 18 Middleton away
Saturday 25 Darwen at home
AUGUST
Sunday 2 Clitheroe away
Sunday 9 Colne at home
Saturday 15 Ramsbottom away
Sunday 23 Crompton at home
Sunday 30 Walsden away
SEPTEMBER
Sunday 6 Todmorden at home
Sunday 13 Burnley away

WORSLEY CUP
Sunday 10 May Ramsbottom away
Further rounds to be drawn will be played on Sunday 31 May, Sunday 21 June, Sunday 12 July, Sunday 16 August – final. In case of bad weather reserve dates are available. These will be published as and when needed.

T20
Friday 29 May, Crompton away
Friday 5 June, Haslingden away
Friday 12 June, Todmorden at home
Friday 19 June, Littleborough away
Friday 26 June, Bacup at home
Friday 3 July, quarter-finals
Sunday 26 July, semi-finals and final.

Lancashire Cricket Foundation Knockout
Round One: Sunday 24 May, Norden v Farnworth

SECOND X1 2020
League games
APRIL
Sunday 19 Lowerhouse at home
Sunday 26 Rochdale away
MAY
Sunday 3 Haslingden away
Saturday 9 Darwen at home
Sunday 17 Clitheroe away
Saturday 23 Colne at home
Saturday 30 Ramsbottom away
JUNE
Sunday 7 Crompton at home
Saturday 13 Walsden away
Saturday 20 Todmorden at home
Sunday 28 Burnley away
JULY
Saturday 4 Lowerhouse away
Saturday 11 Rochdale at home
Saturday 18 Haslingden at home
Saturday 25 Darwen away
AUGUST
Sunday 2 Clitheroe at home
Sunday 9 Colne away
Saturday 15 Ramsbottom at home
Sunday 23 Crompton away
Sunday 30 Walsden away
SEPTEMBER
Sunday 6 Todmorden away
Sunday 13 Burnley at home
CUP
Round one: Sunday 10 May, Ramsbottom at home.
Any future cup dates will be announced when available

3rd X1 2020
APRIL
Sunday 12 Walsden away
Saturday 18 Nelson at home
Saturday 25 Bacup at home
MAY
Saturday 2 Rochdale away
Friday 8 Ramsbottom at home
Saturday 16 Todmorden away
Monday 25 Haslingden at home
JUNE
Sunday 6 Walsden at home
Sunday 21 Nelson away
Saturday 27 Bacup away
JULY
Sunday 12 Rochdale at home
Sunday 26 Ramsbottom away
AUGUST
Saturday 1 Todmorden at home
Saturday 8 Haslingden away